Тема. Позакласне
читання. Бруно Ферреро « В пошуках утраченої любові»
Цілі : навчальна : познайомити учнів з творами
Бруно Ферреро, викликати інтерес до їх вивчення, допомогти учням усвідомити
зміст та ідейне значення оповідання;
розвивальна :формувати навички
роботи з текстом, виразного читання, коментування, висловлювання своїх думок та вражень;
виховна:виховувати
прагнення до пізнання світу, почуття поваги до загальнолюдських цінностей.
Теорія літератури:
оповідання, художні образи, художні засоби.
Обладнання : портрет
письменника, видання твору, ілюстрації, іграшки.
Тип уроку: урок
–бесіда з позакласного читання.
ХІД УРОКУ
І.Організаційний
момент
ІІ. Мотивація
навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку.
Вступне слово вчителя
Діти народжуються зі щирою душею, відкритим серцем, і їм незрозуміло, чому дорослі інколи сваряться
так, що навіть поривають родинні
зв’язки, відмовляються через незначні причини на все життя від кохання,
закриваються в собі, ображаються на весь світ. Саме з такими дорослими
зіткнулася героїня твору Елеонор Портер
«Полліанна» і запропонувала їм «рецепт ліків».
А сьогодні ми познайомимось з творчістю відомого
італійського письменника священника Бруно
Ферреро автора
збірок « Дерево прощення», в якій
автор розповідається про те, в чому справжня відвага, » Небо у
нашому домі « , « Ваші діти мають лише вас!», « Із веселкою в кишені» де розквітла веселка на синьому небі
дарує нам радість і надію. Але й ми самі, кожен із нас, може створити веселку у
своєму серці та дарувати її іншим.
Чи не хотіли б ви розфарбувати життя? Трішки кольору любові, трішки ніжної рожевої фарби квітки,
трішки кольору неба, криги, сонця.. Саме з такою пропозицією звертається до читачів письменник у збірці « Кольоровий
пінгвін» до якої ввійшло оповідання « У
пошуках втраченої любові».
Любов починається з сім’ї. І проблеми сімейної любові стосуються всіх членів родини. Всі
відповідальні за те, щоб вона не зникла з їхнього дому.
Зазвичай родинні стосунки в’януть поволі. І причина в тому, що люди не
усвідомлюють, як багато турботи, часу, праці й любові потрібно для того, аби
побудувати гарні взаємини.
Робота з пояснення схеми.
Для записів можна використовувати
праву частину схеми.
Робота з текстом
-
Що трапилось
в сім’ї Павли?
- Чому ви дійшли таких висновків?
( підтвердження думки текстом)
ОТЖЕ:
Висновок : Сім’я стала джерелом проблем і неспокою, а батьки утратили любов.
У кожного із вас є певний ілюстративний матеріал. Виберіть і
прикріпіть картинку з якою ви асоціюєте
втрату любові.
Мати вдарила Павлу і це повинно було озлобити її, але дівчинка що робила?
- Говорила приємні слова,
розповідала смішні історії, намагалась помирити їх, вдала, що отруїлась рідиною
для виведення плям, виправдовувала батьків.
РЕЛАКСАЦІЙНА ХВИЛИНКА
Доторкніться долонями долонь сусіда.
Що ви відчуваєте?
А тепер доторкніться до іграшки, яка знаходиться поряд.
А зараз ? ( М’якість, але холод)
Але саме тигреня стало другом і підтримало Павлу. («Стукайте і вам
відкриють») Воно заговорило і дало пораду.
Чому Павла не довірилась подругам, а можливо у неї були бабуся й дідусь ?
( Не хотіла виносити на осуд людський сімейне життя, з розумінням того, що
світ жорстокий, або не мала справжніх подруг)
І слова тигреняти спонукають її до
певних кроків, дають підтримку.
(«Той, хто сильно любить може
змусити заговорити навіть каміння»)
Керуючись словами іграшки, дівчинка ладна до дій, але перед нею виникає що
?
СТІНА… («Але переді мною стіна»)
Хто з вас ладен подолати таку перешкоду?
А вона долає…
Чим керується Павла???
А згодом…
Сад і зверніть увагу, що він був помережаний численними стежками.
Про що це свідчить?
( Але вона вибрала одну і попрямувала однією з них, тобто твердо
вирішила досягти своєї мети)
В саду ріс дуб. Чому саме це дерево? (Символ постійного коловороту життя, оновлення,
цілісність, стійкість)
Про свідчить шматочок любові татуся і матусі?
( Що є надія на повернення їхньої любові)
А навіщо вона складає їх до наплічника ?
( Бо розуміє, що зараз в її тендітних руках доля її батьків та і імена вирізані
на дереві надають дівчинці сили іти вперед)
А труднощі були ще попереду і серед них?
Болото «Моє-Моє», Провалля, Стрибок довіри і колючки троянд.
Чи злякалась їх дівчинка?
( Ні, а затиснула долоньки в кулачки
і стрибнула)
Який висновок можна зробити з її вчинку?
(В житті доводиться долати труднощі)
Які почуття, на вашу думку, допомогли Павлі подолати болото,здійснити
стрибок через провалля, пройти трояндовою стежкою серед колючок?
( Використайте ілюстративний матеріал для підтвердження вашої думки)
Зустріч з бджолою? Чому саме образ бджоли використовує автор?
Як ви можете пояснити слова бджоли « Треба бути обережною й чутливою, якщо
хочеш іти по трояндах. Хіба ти не знаєш цього?
А про що говорять такі слова « Весь
час іди прямо: обережно й з повагою до інших»?
Дівчинка все ж потрапляє до «Сховища
втрачених любовей»
Які почуття з’являються у Павли ? (стурбованість, збентеження)
Що побачила дівчинка і стала свідком
яких ситуацій ?
( Отже, не все можна купити за гроші)
І вона досягає мети та отримує втрачену
батьківську любов.
Чи справдились бажання Павли?
Читання розділу « Ми теж мусимо
вирушати в таку подорож»
Павла допомогла батькам повернути утрачену любов.
Отже, що показує нам мандрівка дівчинки?
Це дорога до любові і той, хто хоче подолати цей шлях, має відмовитись від
егоїзму, виявити жертовність, довіру, чуйність, терпимість і врешті решт,
заплатити найвищу ціну.
Справжня любов варта всього, чим ми володіємо.
« Хто долає трудність, той знаходить
мудрість»
Шлях 9-річної дівчинки свідчить про те, що ця мудрість буде супроводжувати
її все життя і вона зможе зробити все, щоб не втратити любові.
- Чи вважаєте ви, що можна віднайти втрачену любов?
- Що на вашу думку, приводить до втрати любові?
- Чи можуть діти щось зробити, щоб батьки не втратили своєї любові?
Що ви б порадили?
- Чи знаєте ви когось, хто опинився в такій самій ситуації як Павлa?
Отже, оповідання виразно говорить про те, що проблема сімейної любові
стосується всіх членів родини, всі відповідальні за те, щоб вона не зникла з
їхнього дому. Люди не усвідомлюють, як багато турботи, часу потрібно для того,
щоб побудувати нормальні взаємини або вони надто ліниві, аби спробувати їх
врятувати.
А маленька дівчинка своєю волею,
витривалістю, відвагою змогла їх подолати.
Домашнє завдання.
Попросити батьків розповісти як вони познайомились й чому вирішили
одружитись.
Комментариев нет:
Отправить комментарий